سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماساژ درمانی چیست؟
#1
ماساژ درمانی چیست و فواید انواع ماساژ درمانی
ماساژ درمانی دست ورزی و مالش و فشار بر روی بافتهای نرم بدن است.ماساژ درمانی کمک می کند تا از فشار های عصبی و عضلانی رهایی یابیم و دردهای ناشی از صدمات سریع تر بهبود یابند.در سراسر جهان از ماساژ درمانی به عنوان یک روش مراقبت بهداشتی استفاده می شود. 

امروزه بالغ بر ۸۰نوع مختلف ماساژ و كار بر روی بدن وجود دارد .این تكنیك ها به پنج گروه تقسیم می شوند:
 

ماساژ سنتی اروپایی:شامل روشهایی بر اساس فیزیولوژی و آناتومی طب غربی. پنج تكنیك دست ورزی بافت های نرم بدن در آن مورد استفاده قرار می گیرند .

ماساژ معاصر غربی:این روش نیز بر پایه روشهای پیشرفته آناتومیك شامل تكنیكهای دست ورزی فراتر از چارچوب ماساژ سوئدی بنا شده است وشامل ماساژ عصبی، ماساژ ورزشی و میوتراپی می باشد.

ماساز در روشهای اصلاح حركت و ساختار: این تكنیكها بر ساختار و حركت بدن تأكید دارند .این روشها بدن را با كمك وزن و با دست ورزی بر روی بافتهای نرم و یا اصلاح الگوهای غلط حركتی ، سازماندهی و كامل می كنند. نمونه های آن عبارتند از: هلر ورك، رولفینگ، فلدن كرایس و تكنیك الكساندر.

ماساژ شرقی: تكنیكهای ماساژ شرقی بر اساس اصول طب سنتی چین بنا شده و انرژی حیاتی را كه معتقدند در كانال های غیر قابل رؤیت در بدن جریان دارد تجدید می كنند .این روش ها شامل طب فشاری و شیاتسو می باشند.

روشهای انرژی- پایه:این روشها كه در طب سنتی چین یافت نمی شوند، منجر به اثر بر روی حوزه انرژی كه درون و اطراف بدن را احاطه كرده ،می شوند .این كار هم با فشار و دست ورزی بر روی جسم وهم از طریق عبور دست از میان یا درون حوزه انرژی بدن صورت می گیرد. نمونه های روش های انرژی عبارتند از: درمان قطبی، لمس شفابخش و ریكی. 

بیشتر ماساژ درمانها ترکیبی از روشهای بالا را برای بیمار خود به کار می برند
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان