سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 710
» آخرین کاربر: dadehkavy
» موضوعات انجمن: 736
» ارسالهای انجمن: 866

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 59 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 59 مهمان

آخرین موضوعات
تعریف حسابداری
انجمن: سایر مطلبها
آخرین‌ارسال: کاربر
11-10-2018, 07:31 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 37
عیدی سال 1398 کارمندان
انجمن: سایر مطلبها
آخرین‌ارسال: کاربر
10-30-2018, 08:07 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 49
بیت کوین چیست؟
انجمن: اقتصادی
آخرین‌ارسال: کاربر
10-10-2018, 07:01 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 60
لوگو چیست و تفاوت آن با آ...
انجمن: سایر
آخرین‌ارسال: کاربر
10-04-2018, 07:56 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 138
دلایل کاهش نرخ دلار از نگ...
انجمن: سایر مطلبها
آخرین‌ارسال: کاربر
10-03-2018, 04:17 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 186
دلایل کاهش قیمت دلار و سا...
انجمن: سایر مطلبها
آخرین‌ارسال: کاربر
10-03-2018, 04:15 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 170
دکوراسیون چوبی در آشپزخان...
انجمن: سایر مطلبها
آخرین‌ارسال: webone
09-27-2018, 09:04 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 114
سئو
انجمن: بهینه سازی (سئو SEO)
آخرین‌ارسال: seoinc
09-25-2018, 01:33 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 56
معرفی و آشنایی با پی اچ پ...
انجمن: آموزش PHP
آخرین‌ارسال: ratin97
09-24-2018, 06:02 AM
» پاسخ‌ها: 5
» بازدید: 4,880
کوکوی مرغ با اسفناج پرخاص...
انجمن: غذاهای گوناگون
آخرین‌ارسال: abdebipanah
09-23-2018, 02:48 PM
» پاسخ‌ها: 1
» بازدید: 360

 
Music تعریف حسابداری
ارسال‌شده توسط: کاربر - 11-10-2018, 07:31 PM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

حسابداری چیست و تعریف آن:
از حسابداری ابتدا بعنوان یک فن تعریف می شد و بعدا بصورت یک فرایند از آن نام برده شده و عبارتست از فرایند شناسایی،اندازه گیری،ثبت،طبقه بندی و تلخیص رویدادهای مالی یک موسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسیر نتایج حاصل از این رویدادها.
رابطه اساسی حسابداری به اینصورت می باشد:دارایی=بدهی+سرمایه
طرفهای معادله را می توان به این صورت جابجا نمود:سرمایه-دارایی=بدهی یا بدهی-دارایی=سرمایه
آموزش حسابداری از طریق دانشگاهها،مدارس،موسسات و سی دی و برنامه های آموزشی صورت می گیرد.
برای آموزش و یادگیری حسابداری ابتدا باید با تعریفها و مفاهیم مورد استفاده در حسابداری آشنا شد و سپس نحوه نوشتن دفاتر کل و روزنانه،ثبت در برنامه های کامپیوتری یا نرم افزارهای حسابداری و ... را فراگرفت.

چاپ این بخش

  عیدی سال 1398 کارمندان
ارسال‌شده توسط: کاربر - 10-30-2018, 08:07 AM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

عیدی سال 1398 کارمندان چقدر است؟
اقتصاد نیوز: دولت در بخشنامه بودجه سال ۹۸ که به امضای رییس جمهور رسیده، میزان عیدی سال آینده کارمندان را یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش بینی کرده و در عین حال رقم نهایی را منوط به تصویب هیات وزیران کرد.
جدول عیدی سالهای گذشته کارمندان دولت(به تومان):

۳۵۰۰۰۰  ۹۰
۴۰۲۰۰۰  ۹۱
۵۰۳۰۰۰  ۹۲
۶۰۲۰۰۰  ۹۳
۶۸۸۰۰۰  ۹۴
۷۷۰۰۰۰  ۹۵
۸۴۷۵۰۰  ۹۶
۹۳۲۵۰۰  ۹۷

چاپ این بخش

  بیت کوین چیست؟
ارسال‌شده توسط: کاربر - 10-10-2018, 07:01 PM - انجمن: اقتصادی - بدون‌پاسخ

بیت کوین Bitcoin چیست و چگونه کار می کند؟
بیت کوین را شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو اختراع و در سال 2009 به عنوان یک نرم افزار متن باز عرضه کردند.در سال 2016 یک دانشمند استرالیایی به نام کریگ استیون رایت ادعا کرد که مخترع بیت کوین است.
بیت کوین Bitcoin یک ارز دیجیتال و از نظر فنی نخستین ارز دیجیتال غیر متمرکز است زیرا بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می کند.این شبکه همتا به همتا است و تراکنشها مستقیم و بدون واسطه بین کاربران انجام می پذیرد.از نظر حقوقی هیچ کشوری بیت کوین Bitcoin را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته است  دولتهای آمریکا،آلمان و چین آن را بعنوان یک کالا می شناسند.
بیت کوین Bitcoin تا حدودی شبیه پول و تا حدودی شبیه یک حباب اقتصادی است.
هیچ کس مالک بیت کوین نیست و این کاربران بیت کوین هستند که آن را کنترل می کنند.امروز تعداد افراد زیادی به دنبال استخراج و به دست آوردن بیت کوین هستند.
روشهای به دست آوردن بیت کوین:

-بیت‌کوین‌ها عموماً از راه فعالیت‌های استخراج (ماینینگ) که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آیندو -این روش نیازمند در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است.

-خرید بیت‌کوین از صرافی‌ها

-برخی از وب سایتهای بخت آزمایی نیز به کاربران خود بیت کوین می دهند

- پذیرفتن بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی در برابر کالا یا خدمات 

چاپ این بخش

  لوگو چیست و تفاوت آن با آرم
ارسال‌شده توسط: کاربر - 10-04-2018, 07:56 PM - انجمن: سایر - بدون‌پاسخ

تعریف لوگو Logo 
لوگو logo به معنی نشانه،نشانواره و نامواره می باشد.
لوگو logo یا نشانه نمادی است گرافیکی برای بیان کردن یک عبارت یا مفهوم.لوگو می تواند ترکیبی از حروف،نشانه ها و نماد باشد.
در گذشته تحول نشانه ها در دیواره غارها بود که حروف و به تبع آن خط اختراع شد.لوگو تایپ ریشه یونانی دارد و به معنی کلمه و حک کردن یا مهر زدن می باشد.
مهمترین ویژگی لوگوها این است که خاص هستند و فقط یک نمونه از آنها در دنیا وجود دارد زیرا زاییده خلاقیت یک نفر می باشند و ذاتا خلاقیت هیچ انسانی شبیه انسان دیگر نیست.


آرم یک عنوان گرافیکی نیست و فقط یک نشانه یا تصویر گرافیکی یا ساده می باشد و هر کسی با دیدن آن تشخیص می دهد مربوطه به چه عنوانی است و چون فرد نمی تواند بفهمد این نشانه مربوط به چه عنوان خاصی است در کنار آن اسم شرکت یا ... مربوط به آن نیز قرار می گیرد.
خلاقیت در طراحی لوگو 100% می باشد اما در طراحی آرم بین 40تا70% می باشد و هزینه طراحی لوگو بیشتر است.آرم را طراح آن خودش طراحی می کند یا از جایی الگو برداری می کند.لوگو بر اساس استفاده از عناصری مانند نوشتار و شکل دارای چند نوع  می باشد.
 نمونه کارهایی از طراحی حرفه ای نشانه (لوگو) و سفارش لوگوی شخصی،شرکتی و تجاری
 

چاپ این بخش

  دلایل کاهش نرخ دلار از نگاه یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه
ارسال‌شده توسط: کاربر - 10-03-2018, 04:17 AM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اعمال سیاست‌هایی جهت تثبیت نرخ ارز تاکید کرد و گفت که کاهش یا افزایش نرخ ارز هر دو به ضرر دولت است.
علی کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کاهش نرخ دلار نشان داد که تحلیل‌ها در مورد حباب قیمت درست بوده است. در آن شرایط طلا فروشان و صرافان کمترین خرید و فروش را داشتند. در حالی که افزایش قیمت‌ها نیز عمدتا جنبه‌ی روانی داشت.
وی افزود:‌ در ماههای گذشته افزایش نرخ ارز شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرد اما تجارت و خرید و فروش به حداقل رسیده بود و بیشتر شاهد دلال‌بازی بودیم.
نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با بیان این که اعمال برنامه‌های تاثیرگذار موجب از بین رفتن حباب قیمت‌ها در بازار ارز شد، افزود: البته این سیاست دیر هنگام بود و باید زودتر اعمال می‌شد.
این نماینده اصلاح طلب مجلس تفاوت حضور ایران و آمریکا در سازمان ملل، دیدارهای دیپلماتیک ایران با کشورهای تراز اول در حاشیه اجلاس سازمان ملل، نشست وزیر امور خارجه و اعمال سیاست‌های معقولانه از سوی بانک مرکزی را از جمله دلایل کاهش نرخ دلار عنوان کرد و گفت: با فعال شدن صرافی‌ها ثبت سفارش و فراهم شدن شرایط ترخیص اجناس از گمرک روندی به وجود آمد که موجب از بین رفتن حباب قیمت ها شد و امیدواریم در ادامه هم سیاست‌ها و برنامه‌هایی در پیش گرفته شود که به تثبیت نرخ ارز بینجامد.
کاظمی معرفی گزینه‌های توانمند از سوی دولت برای وزارت‌خانه‌های کار و اقتصاد را در تثبیت شرایط اقتصادی موثر دانست و گفت: اگر افرادی توانمند در این دو وزارت‌خانه سر کار بیایند شاهد ایجاد همصدایی در دولت، تثبیت و حتی کاهش نرخ ارز خواهیم بود.
وی در پایان بر لزوم وجود ثبات در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: تاجر و تولید کننده ما نیاز به ثبات دارد و قطعا بالا رفتن و پایین آمدن نرخ ارز هر دو به ضرر کشور خواهد بود.

منبع:ایسنا 10مهر97

چاپ این بخش

  دلایل کاهش قیمت دلار و سایر ارزها
ارسال‌شده توسط: کاربر - 10-03-2018, 04:15 AM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

چرا قیمت ارز پایین آمد؟
از نخستین ساعت‌های روز گذشته، بازار ارز و سکه شاهد اتفاقات قابل‌توجهی بود؛ قیمت سکه و ارز در اواخر هفته گذشته افزایش بی‌سابقه‌ای داشت، ارز در بازار غیررسمی به مرز 19 هزار و 200 تومان نزدیک و سکه با قیمت پنج‌میلیون و 400 هزار تومان عرضه شد. روند افزایشی قیمت سکه و ارز تا ابتدای هفته جاری ادامه داشت اما از روز شنبه، قیمت‌ها با شیب نسبتا ملایمی روند نزولی به خود گرفت تا جایی که نرخ ارز روز یکشنبه هفته جاری وارد کانال 16 هزار تومان و روز دوشنبه وارد کانال 14 هزار تومان شد. به‌دنبال کاهش قیمت سکه و ارز، بازار غیررسمی ارز به‌ناگهان با ازدحام دارندگان ارز مواجه شد و 20 میلیارد دلار خانگی که تا پیش از این در دست مردم و خانه‌ها ذخیره شده بود، در کمتر از چند ساعت وارد بازار شد. اتفاق جالب توجه دیگر اینکه در طول 48 ساعت از آغاز روند کاهش نرخ ارز، تعداد مراجعات مردمی به کارگزاری‌های بورس برای دریافت کد سهامداری نیز به‌شدت افزایش یافت. این در حالی است که شاخص بورس طی یک‌ماه اخیر رکود بی‌سابقه‌ای را ثبت کرده و با افزایش 61 هزار واحدی و رشد 46 درصدی به شاخص 195 هزار واحد رسیده است. همین امر جذابیت بورس را برای خرید سهام افزایش داده و حجم قابل‌توجهی از مردم را به سمت خود جذب کرده است.
روز گذشته صرافی‌ها و دلال‌های خیابان فردوسی تهران که با سیل جمعیت فروشندگان ارز روبه‌رو شده بودند، خرید ارز را متوقف کردند و تنها به فروش ارز روی آوردند. نرخ دلار در حالی به کانال ۱۵ هزار تومان رسید که دلال‌های ارزی حاضر به خرید ارز با این قیمت نبودند.
نکته جالب توجه اینکه دلالان دلار حتی حاضر به پرداخت بیش از ۱۳ هزارتومان نیز برای هر دلار نبودند. عده‌ای بر این باورند که اتفاقات روز گذشته بازار ارز می‌تواند ناشی از اعلام خبر اعدام سه تن از اخلالگران بازار سکه و ارز که یکی از آنها معروف به «سلطان سکه» بود، باشد.
فعالان بازار البته یکی از دلایل کاهش نرخ ارز را تزریق ارز به بازار و ورود افراد برای فروش می‌دانند و می‌گویند تعداد کسانی که از نگرانی ریزش برای فروش آمده‌اند و برخی هم که دلارهایی با نرخ پایین خریده‌ بودند و اکنون سود خوبی برده‌اند، به بازار می‌آیند تا با فروش، نوسان‌گیری کرده و مجدد منتظر رشد قیمت می‌مانند. بازاریان نیز معتقدند کاهش قیمت ارز پس از واگذاری اختیار تام به بانک مرکزی برای ورود به بازار ارز اتفاق افتاده است. براساس اعلام دولت، بانک مرکزی از سوی شورای عالی هماهنگی سران سه قوه اختیار یافت با دخالت در بازار ارز، این بازار را به ثبات برساند؛ لذا بانک مرکزی مکلف شده از طریق بانک‌ها و صرافی‌های مجاز، در بازار ارز مداخله کند و اقدامات لازم را برای کنترل نرخ ارز انجام دهد.

 دولت؛ نقش اول بازار ارز
براساس آمار موجود، بیش از 95 درصد از بازار ارز کشور در اختیار دولت است؛ درواقع دولت هم عرضه‌کننده ارز به بازار است و هم متقاضی ارز در بازار. از سوی دیگر کمتر از پنج درصد از بازار ارز نیز در اختیار شرکت‌های خصولتی ازجمله شرکت‌های پتروشیمی، مس و فولاد است که درواقع بخش عمده‌ای از فعالیت‌های آنها تحت مدیریت دولت انجام می‌شود؛ بنابراین دولت نقش اساسی‌ای در بازار ارز دارد. به‌عبارت دیگر، افسار بازار ارز به دست دولت است و التهابات ارزی بیش از هرچیز از سوی دولت ایجاد می‌شود.
 تصمیم جدید بانک مرکزی
بانک مرکزی که مجوز ورود به بازار ارز را از سوی دولت دریافت کرده، در روزهای اخیر و همزمان با اوج‌گیری قیمت انواع ارز در بازار آزاد، اعلام کرد از همین هفته ارز خدماتی را از طریق نظام بانکی در اختیار مردم قرار می‌دهد. لذا 11 بانک ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات، کشاورزی، توسعه صادرات، اقتصاد نوین، پارسیان، سامان و پاسارگاد مسئول توزیع ارز خدماتی شدند.
کارشناسان اقتصادی درمورد برنامه جدید همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی معتقدند برنامه جدید او همانند دیگر برنامه‌ها، حرف زیادی برای گفتن ندارد. درواقع اگر کنترل بازار ارز یکی از وظایف اصلی و ذاتی بانک مرکزی است، در نتیجه واگذاری اختیار به بانک مرکزی برای مداخله و کنترل بازار اتفاق تازه‌ای نیست.

ایسنا در این زمینه نوشت: «در ادامه آزمون و خطاهای بانک مرکزی و دولت در بازار ارز برای ایجاد راهکار کنترل و مدیریت جریان ارزی، در روزهای اخیر بار دیگر از مصوبات ارزی رونمایی شد. گرچه گفته می‌شود چندین برنامه در این سیاست گنجانده شده است، ‌اما حداقل مصوباتی که منتشر شد این گمانه‌زنی‌ها را تایید نکرد. در این سیاست‌های ارزی، سه نکته کلی وجود دارد؛ اول تاکید بر اینکه تمامی صادرکنندگان غیرنفتی موظفند ظرف سه‌ماه بعد از صادرات، ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه یا به‌ترتیبی که بانک مرکزی معین می‌کند به چرخه اقتصادی برگردانند. این موضوع بارها پیش از این نیز مورد تاکید قرار گرفته بود. موضوع دیگر اینکه اختیارات لازم به رئیس‌کل بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز داده شد به‌طوری که این بانک از طریق بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بازار ارز مداخله و اقدامات لازم را برای کنترل نرخ ارز انجام خواهد داد و البته قرار شد قیمت مبادله در بازار ارز را نیز به‌نحو مقتضی اطلاع‌رسانی کند. از سوی دیگر طبق یکی دیگر از مصوبات این جلسه، هر شخص حقیقی و حقوقی با رعایت مقررات بانک مرکزی می‌تواند به هر میزان اسکناس ارز وارد کشور کند.
 
 چرایی ارزانی ارز
رئیس سابق شورای عالی کانون صرافان معتقد است چند دلیل برای کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر وجود دارد که مهم‌ترین آن، اشباع خریداران ارز است. به گفته سعید مجتهدی، دوران رشد نرخ ارز طولانی شد و در این مدت بخش عمده افرادی که با هدف حفظ ارزش پول و دارایی خود وارد بازار ارز شده‌ و ارز خریداری کرده‌ بودند، ارز لازم را خریداری کرده و از بازار خارج شدند، بنابراین از سطح تقاضا در بازار کاسته شد. 
وی می‌افزاید: «در روزهای اخیر و به‌ویژه روز گذشته، تمام کسانی که تا چندی‌پیش خریدار ارز بودند، به‌دنبال روند کاهشی نرخ ارز وارد بازار شده و از ترس از بین رفتن ارزش پول خود، ارز خود را عرضه کردند. همین امر بر افت قیمت‌ها تاثیر بسزایی داشت.»
مجتهدی معتقد است دو عامل مهم دیگر نیز بر کاهش نرخ ارز تاثیر گذاشته است؛ نخست کاهش حجم سفرهای خارجی و دوم آغاز فصل پاییز.

 گرانی دلار بازی بود
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی نیز در این زمینه می‌گوید: «افزایش نرخ ارز با هیچ‌یک از واقعیت‌های اقتصادی ایران هماهنگی نداشت؛ دولت خودش اجازه داد نرخ ارز بالا برود و حالا تلاش می‌کند نرخ ارز را پایین آورده تا مردم را از نظر اقتصادی راضی نگه دارد.» به گفته ابوالقاسم حکیمی‌پور، دولت تصمیم دارد توافق را روی ارز ۱۲ هزار تومانی با مردم ببندد تا مردم فکر کنند دولت توانسته موفق عمل کند، در حالی که عملا دولت از ابتدا قصدش همین بود تا نرخ ارز را به ۱۸ هزار تومان برساند و بعد پایین بیاورد تا رضایت اجتماعی مردم را کسب کند، اما این ترفند خوبی نخواهد بود.
حباب سکه در حال از بین رفتن است

عبادالله محمدولی، عضو هیات‌مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا گفت: «در سکه شاهد یک حباب ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی بودیم که امروز با از بین رفتن این حباب، سکه به قیمت اصلی خود که معادل طلای آن است، بازمی‌گردد.» بازار طلا نیز در چند روز گذشته کاملا در نوسان بوده و به‌صورت ثانیه‌ای قیمت‌ها تغییر پیدا می‌کرد به‌طوری که امروز ما شاهد قیمت یک‌میلیون و ۸۹۵ هزار تومان در هر مثقال بودیم و الان که در آخر ساعت کاری بازار هستیم قیمت یک‌میلیون و ۹۴۰ هزار تومان شده است. ️این نوسانات باعث شده که فعالان رسمی فعلا خرید و فروشی انجام ندهند تا بازار به ثبات برسد.»

منبع:فرهیختگان

چاپ این بخش

  دکوراسیون چوبی در آشپزخانه
ارسال‌شده توسط: webone - 09-27-2018, 09:04 AM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

دکوراسیون چوبی از جمله  دوست داشتنی ترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی محسوب می شود. اما شاید تنوع و کاربردهای گوناگون آن، انتخاب را برایمان سخت کرده باشد.
 از آن جایی که صنعت تولید کابینت در دکوراسیون چوبی روز به روز در حال نوآوری و پیشرفت است، گروه  سیلنوس وود نیز ازاین قافله عقب نمانده و در همین راستا شما را با ایده های نو و جدید دکوراسیون چوبی و کابینت چوبی آشنا می کند.
کابینت یکی مهم ترین عناصر آشپزخانه محسوب می شوند و به واسطه کاربردهای زیادی که دارد هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ دوام و مقاومت از انواع مختلف و متفاوتی دارد.

دکوراسیون چوبی و کابینت
دکوراسیون چوبی در آشپزخانه تمام جزئیات و کلیات ظاهری از سقف تا کف آشپزخانه را شامل می شود.
تصاویری که مشاهده می کنید هریک نمایی از طراحی  دکوراسیون چوبی آشپزخانه های مدرن و کلاسیک است.
یکی از شاخص های مهم در آشپزخانه با دکوراسیون چوبی وجود کابینت های بدون قاب و فریم است.
در نمای ظاهری این نوع کابینت ها از چهارچوب خبری نیست و تنها چیزی که دیده می شود مرز باریکی بین درب ها و کشو ها است.[عکس: a76f8fd6259124125cef6f8e11846730.jpg]
کابینت های چوبی جدید که با این سبک طراحی و ساخته می شوند علاوه بر زیبایی بیشتر هزینه ی کمتری را در بر داشته و مقرون به صرفه تر هستند.
 تطبیق رنگ کف پوش با رنگ کابینت و سبک دکوراسیون چوبی یکی از نکات ریز برای زیباتر شدن فضای این بخش از خانه است پس نمی توان بدون توجه به این نکات دکوراسیون چوبی بی نقصی طراحی کرد.
کابینت در دکوراسیون چوبی با متریال های خاص و متنوعی از جمله  گلاس، ام دی اف ، چوب و … طراحی و تولید می شود.
استفاده از چوب در طراحی داخلی آشپزخانه، ایده ای زیبا و مدرن برای مشکل پسندان است. استفاده از چوب در دیوارها و آشپزخانه باعث می شود، این مکان لوکس تر از قبل به نظر برسد.
شما می توانید با توجه به ویژگی های دکوراسیون چوبی آشپزخانه ، سلیقه شخصی و در نهایت مشاوره با کارشناسان  سیلنوس وود  یکی از این طرح های کابینت چوبی را انتخاب کنید.


اگر بخواهیم به طور خاص کابینت های چوبی را بررسی نماییم می توانیم آن ها را به دو دسته ی کلی تقسیم کنیم :
1.    کابینت چوبی کلاسیک
2.    کابینت چوبی مدرن

کابینت چوبی کلاسیک[عکس: b6d3a9f2d3fcc96b08cca546fb7f65e2.jpg]

 کابینت های کلاسیک دارای جزییات و تزیینات زیادی هستند و به همین دلیل توصیه می کنیم استفاده از این نوع کابینت را دردکوراسیون چوبی آشپزخانه های بزرگ بگنجانید. به طور کلی این نکته را در نظر داشته باشید که باید کابینت کلاسیک با سایر المان هایدکوراسیون چوبی و وسایل آشپزخانه هم خوانی داشته باشد.
 حتی طرح، نقش و رنگ دیوارها و کف پوش آشپزخانه به میزان زیادی جلوه ی کابینت ها را تحت تاثیر قرار می دهد و در صورت عدم هماهنگی از چشم انداز زیبای آن می کاهد.
رنگ چوب این کابینت ها را می توان تیره یا روشن بسته به میزان نور در آشپزخانه انتخاب کرد.

 

کابینت های چوبی مدرن


 در مقابل کابینت های کلاسیک در دکوراسیون چوبی کابینت های مدرن قرار می گیرند. کابینت های چوبی مدرن از طرح ها و رنگ های متنوع تری برخوردار هستند.
 این نوع کابینت ها، هم برای آشپزخانه های بزرگ و هم برای آشپزخانه های کوچک مناسب بوده و تزیینات و جزییات کم تری دارند. کابینت های چوبی مدرن در نوع ضد آب نیز تولید می شوند که به مراتب مقاومت و ماندگاری بالاتری دارند.[عکس: 6d999dddd691e10a18a86d69f58e8f54.jpg]

چاپ این بخش

  سئو
ارسال‌شده توسط: seoinc - 09-25-2018, 01:33 PM - انجمن: بهینه سازی (سئو SEO) - بدون‌پاسخ

سئو فرآیندی است  که در طراحی سایت، به تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا می پردازد. سئو موجب می شود سایت شما بالاترین نتایج جستجو را در صفحات گوگل بدست آورد و بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب کند. کلمات جستجو شده ی کاربران برای موتوهای جستجو بسیار حائز اهمیت است، بنابراین افزایش بازدیدکنندگان از سایت می تواند موفقیت هر کسب و کاری را تضمین کند. استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای موتورهای جستجو، تولید محتوای جذاب و مورد توجه کاربران نیز به کمک سئو ممکن می شود.

چاپ این بخش

  فریلسنیگ و برون سپاری پروژه ها (پروژه ای کار کنید)
ارسال‌شده توسط: mina_exchange - 09-22-2018, 03:00 PM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

سلام دوستان . ممکنه کم و بیش شما با واژه هایی مثل "برون سپاری" و یا معادل انگلیسی آن "freelancing"  آشنایی داشته باشید. واژه فریلنسر برای اولین بار  توسط «سر والتر اسکات» در رمان مشهور ایوانهو به کار برده شد و اشاره به سربازهایی داشت که در جنگ‌های قرون وسطایی به صورت مزدور والبته بدون التزام و تعهد به اربابی خاص، می‌جنگیدند یا اصطلاحاً نیزه می‌زدند. بعدها واژه فریلنسر شکلهای دیگری هم به خود گرفت و کم‌کم تبدیل شد به اصطلاحی رایج.اما امروز فریلنسر به کسی گفته میشود که در ازای گرفتن حق الزحمه ، خدمات تخصصی را به کارفرمایان و مشتریان بدون داشتن  قرارداد بلندمدت ارائه میدهدبطور کلی فریلنسرها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت - معمولاً آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارند.تجربه کارهای متفاوت مشخصه‌های آن‌ها را می‌سازد و در نتیجه شبکه‌ای از مشتریان برای خود تشکیل می‌دهند. شما با داشتن هر توانایی و هرمهارتی می توانید با شیوه فریلنسینگ از آن توانایی و یا مهارت خود کسب درآمد کنید.اما مشتری را چه کسی برای شما پیدا میکند؟! امروزه وبسایت های زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. از نمونه های ایرانی آن میتوان به وبسایت هایی همچون "پارسکدرز" ، " کاریتو"، "پونیشا" و... اشاره کرد. این وب سایت ها به عنوان یک واسطه بین کارفرما و مجری (یا همان فریلنسرها) عمل میکنند به این صورت که کارفرما خدمت مورد نیاز خود را در اینگونه وبسایت ها اعلام میکند و شما اگر توانایی انجام خدمت مدنظر کارفرما را داشته باشید، با کارفرما وارد دیالوگ شده و  قیمت پیشنهادی و مهلت انجام کار را تعیین میکنید و پس از انجام مذاکره در صورتی که کار به شما واگذار گردد درصدی از حق الزحمه را به وبسایت پرداخت میکنید. البته تعدای از این وبسایت ها حق اشتراک ماهانه نیز از شما دریافت میکنند. هرکاری که بتوان در بستر اینترنت انجام داد نظیر تایپ، ترجمه، برنامه نویسی، طراحی سایت، انجام کارهای گرافیکی و... قابل درخواست از طرف کارفرما و قابل ارائه از طرف فریلنسرها می باشد. اگر شما یک طراح سایت حرفه ای و یا یک برنامه نویس حرفه ای باشید، سایتهای برون سپاری در کسب درآمد شما جایگاه ویژه ای پیدا میکنند چرا که بیش از نود درصد درخواست ها از طرف کارفرمایان در سایت های برون سپاری در این حوزه قرار میگیردو اگر حتی بخواهید به دلار کسب درآمد کنید این امکان نیز با ثبت نام در سایت های برون سپاری جهانی نظیر "freelancer.Com" و یا "UpWork.com"  برای شما فراهم میشود. البته به علت تحریم های ایران ، امکان ثبت نام در این دو سایت برای فریلنسرهای ایرانی فراهم نمی باشد اما ما مفتخریم اعلام کنیم که مجموعه ما یعنی "Mina_Exchange"  این امکان را فراهم آورده است. اما برخی از وبسایت ها خدماتی برای دسترسی و فروش اکانت های وریفای شده فریلنسر ارائه می دهند. شما با استفاده از این وبسایت ها و خدماتشان در این زمینه میتوانید در سایت های جهانی فریلنسر عضو شده و به این ترتیب درآمد ارزی کسب کنید.)

چاپ این بخش

  ارزیابی ترجمه تخصصی
ارسال‌شده توسط: reyhaneakbarinezhad - 09-18-2018, 03:56 AM - انجمن: سایر مطلبها - بدون‌پاسخ

ارزیابی ترجمه تخصصی امری مهم در راه رسیدن به کیفیتی مطلوب برای متن ترجمه شده است.
 ارزیابی چیست ؟
ارزیابی به معنای بررسی و اطمینان حاصل کردن از این امر است که یک متن هیچگونه اشکال نگارشی و مفهومی نداشته باشد.
کار ترجمه قبل از ارسال برای سفارش دهنده،به ارزیاب سپرده میشود.
ارزیاب در ابتدا کلمات تخصصی یک متن را بررسی میکند، در صورت وجود اشکال کار را برگشت میدهد. تا مترجم به اصلاح ترجمه بپردازد. در صورتی که کلمات تخصصی اشکالی نداشته باشند متن را از نظر املای کلمات و نقطه گذاری ها بررسی میکند و برای مشتری میفرستد.
گاهی وقت ها سفارش هایی ثبت میشوند که مشتری زمان کمی دارد.و سفارش خود را به صورت دو سفارش مجزا ثبت میکند.
ارزیابی ترجمه تخصصی های این دسته برای ارزیاب دشوار تر است.
دلیل این دشواری در این است که، ممکن است مترجم ها یک کلمه تخصصی را به دو صورت ترجمه کنند و هر دو صورت صحیح باشد اما برای یکدست شدن متن یکی از آنها باید کلماتش را به شیوه ی دیگری تغییر دهد تا نظم متن به هم نخورد.
ارزیاب کیست و چه ویژگی هایی دارد؟
مسئول ارزیابی کسی است که یک متن خاص به او واگذار میشود و او باید در مورد گزینه هایی که باید صحیح باشند،تصمیم بگیرد.
این شخص مسئول ثبات و سازگاری تمام بخش های ترجمه است.
فعالیت ارزیاب تضمین میکند که ترجمه ای که به دست مشتری میرسد انسجام داشته و مفهوم را به درستی منتقل میکند.
بررسی اصطلاحات املایی در ارزیابی ترجمه تخصصی
بررسی اصطلاحات استفاده شده در متن به خصوص از زبان فارسی به انگلیسی، از نظر املایی بسیار مهم است.
و این امر مهم با ارزیابی ترجمه تخصصی حاصل میشود.
این امر که مترجمین هنگام ترجمه به فرهنگ لغات به راحتی دسترسی دارند روشن است. اما گاهی این مسئله توسط مترجمین رعایت نمیشود.
در نتیجه ارزیاب است که این کلمات را بررسی میکند، و در صورت وجود اشکال به مترجم تذکر میدهد.
ارزیابی گرامر کلمات
یکی از راه های ساده برای ارزیابی کیفیت ترجمه، باز کزدن متن ها در ماکروسافت ورد (word)است.
با اینکه متن از نظر نگارش زبانی توسط مسئول ارزیابی کیفی بررسی می شود اما این مرحله می تواند تضمین کننده دقت ۱۰۰ درصد متن ترجمه شده هنگام تحویل آن به مشتری باشد.

چاپ این بخش