سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با سم دیازینون و مشخصات آن
#1
آشنایی با سم دیازینون Diazinon
از سمومی که برای مقابله با حشرات و آفات گیاهان زینتی مورد استفاده قرار می گیرد سم دیازینون Diazinon است
ویژگیهای فیزیكی و شیمیایی :سم دیازینون به صورت روغن بدون رنگ است . حلالیت آن در دمای معمولی محیط ۴۰میلیگرم در لیتر می باشد . نسبت به نور خورشید مقاوم بوده و در محیطهای اسیدی و قلیایی ناپایدار است تنها درزمانیكه هوا آرام باشد ( سرعت باد كمتر از km/h ۱۰ ) میتوان گرد پاشی كرد .
ماندگاری در محیط زیست : بقایای دیازینون ممكن است حداكثر تایكماه در محیط باقی بماند و در معرض هوا حدود ۱۰روز تجزیه خواهد می شود.در سایه بیش از سه هقته باقی خواهد ماند .
سمیت : LD ۵۰ = ۳۰۰-۴۰۰ mg/kg دیازینون برای پرندگان وزنبورهای عسل بسیار سمی است و برای ماهی ها تا حدی سمی میباشد . از راه جلد برای انسان و دام سمیت آن كمتر است.از راه تنفس خطر مسمومیت آن بیشتر می باشد و در موقع سمپاشی باید ماسك مخصوص استفاده نمود.
موراد مصرف : دیازینون حشره كش تماسی بسیار موثر می باشد كه برای كنترل تقریبا هر نوع حشره ای به كار می رود . كاربرد اصلی آن در برنج , درختان میوه , تاكستان ,’ نیشكر, ذرت , پنبه , توتون, و سیب زمینی است . می توان از آن علیه جور پایان, هزارپایان , كرم پیاز, ساس گندم, گوش خیزك , لارو اروسی فرم, وسك كلرادوی سیب زمینی, كك نباتی , مگس میوه , كرم سیب, كرم ساقه خوار برنج , شته , زنجره برگ, تریپس, كنه, شپشك آرد آلود, پروانه , شب پره زمستانی و یا هر آفت باغی دیگر استفاده كرد. همچنین در منزل ازآن برای كنترل مورچه , سوسك فرش , بید گوش خیزك , سوسری و آبدوزدك می توان استفاده نمود .
در صورت مسمومیت مطابق سایر مسمومیت ها از مواد تهوع آور استفاده شده و به پزشک مراجعه شود.این سم از سمهای قوی است و برای نگهداری آن بخصوص در منزل باید احتیاط لازم و درج برچسب برای هشدار رعایت شود

سلام جهان!:

- هیچ پیامی یافت نشد.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان