سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت فیروزه نیشابور و فیروزه کرمان و دامغان
#1
تفاوت فیروزه نیشابور و فیروزه کرمان و دامغان
فیروزه نیشابور مرغوب ترین و مشهورترین فیروزه در جهان می باشد.تشخیص فیروزه اصل نیشابور از سایر فیروزه ها به همین دلیل مهم است.
فیروزه نیشابود ضخامت زیادی ندارد و شاید یک میلیمتر هم نشود.
سنگ خارا که به فیروزه چسبیده است تحت فشار و دمای درونی زمین تشکیل میشود به سنگ فیروزه چسبیده و اجازه نمی دهد یک نگین فیروزه خالص تشکیل دهد. فیروزه کرمان ضخیم و گوشتی است و حتی زیر نگین آن هم فیروزه وجود دارد. فیروزه کرمان به رنگ های آبی و آبی مایل به سبز و سبز وجود دارد، همچنین کمیاب است و درخشش خاصی دارد.طیف رنگی فیروزه نیشابور خیلی بیشتر از فیروزه کرمان است و زیبایی دوچندانی دارد.فیروزه نیشابور استحکام بیشتری نسبت به فیروزه کرمان دارد هر چند فیروزه کرمان ضخیم تر است.

فیروزه کرمان از محبوبیت کمتری نسبت به فیروزه نیشابور برخوردار است.تشخیص فیروزه کرمان سخت نیست.فیروزه کرمان معمولا تکه سنگهای کوچکی مانند سنگهای معمولی در پشت نگین دارد.
فیروزه کرمان از نظر رنگ دارای رنگهای خاص و کمیاب است که درخشش خاصی دارند.

فیروزه دامغان نیز بسیار نازک است.معمولا پشت فیروزه دامغان را با خاک یا گل پر می کنند تا بتوانند آن را روی چوب بچسبانند و تراش دهند تا در حین تراش خرد نشود.این لایه خاک به آسانی قابل تشخیص است در برخی موارد نیز ممکن است از فیروزه جدا شده باشد.رنگ و طرح شجر فیروزه کرمان به فیروزه نیشابور بسیار نزدیک است.

همیشه فیروزه و سایر سنگهای قیمتی را از فروشگاههای معتبر و اشخاصی که تخصص گوهر شناسی دارند خریداری نمایید.
خرید و فروش فیروزه اصل:آسمان کالا
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان