سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خدمات برشکاری و خمکاری ورق
راهنمای مهندسی برای برش واترجت
با اختراع دستگاه واترجت شما به روح مهندسی بسیار نزدیک شده اید. دکتر جان اولسن یکی از مخترعان تکنولوژی واترجت و در حال حاضر سرپرست عملیات اوماکس واترجت گفته که سالها پیش در حدود سال ۱۹۷۱ تحقیقاتم را شروع کردم. تحقیقات بعضی دوستانم در انگلستان در مورد برش سنگ خواندنی بود و من به این فکر افتادم که میتوانم این کار سرگرم کننده برای آنها را با استفاده از پمپ های قوی تر انجام دهم و از همان روز بررسی هایم را در پارکینگ منزل مسکونی خودم آغاز کردم.
[img=352x0]http://www.cncesteghlal.ir/wp-content/uploads/2018/08/Waterjet2.jpg[/img]دکتر جان اولسن از مخترعین دستگاه واترجت
این داستان می تواند مشابه بسیاری از داستان هایی که در مورد اختراع وسایل دیگر می شنوید جذاب باشد اما ارتباطات و محاسبات بین تکنولوژی واترجت بسیار پیچیده تر از آن است که فکر می کنید. همان گونه که دکتر جان اولسن توضیح داده است:
یکی از بزرگترین تغییراتی که پروژه اوماکس در این صنعت ایجاد کرد اتصال این وسیله به کامپیوترها بود. یک جت، ابزاری سفت و سخت نیست. این ماشین فقط به وسیله نوک مخروطی شکل خود هر چیزی که احتیاج به برشکاری دقیق دارد و هر شکلی را که شما بخواهید خواهد برید. در آن زمان به ما گفته شد که ساخت چنین فناوری ای غیر ممکن است ولی امروزه اعتقاد نداشتن به این تکنولوژی خنده دار است.
مبانی واترجت
آب خالص و مواد ساینده
[img=350x0]http://www.cncesteghlal.ir/wp-content/uploads/2018/08/Waterjet3.jpg[/img]نازل برش واترجت
در معنای وسیع تر اصطلاح واترجت شامل هر ابزاری است که از یک جریان با فشار بالای آب استفاده می کند. به طور خاص واترجت را می توان به زیرشاخه های خالص و ساینده تقسیم کرد. اصطلاح واترجت خالص به ابزارهای برشی اشاره  می کند که تنها از آب استفاده می کنند در حالی که واترجت ساینده یا جت ساینده همراه با آب از مواد ساینده نیز استفاده می کنند.
از واترجت خالص برای برش مواد نرم تر، از جمله واشر، فوم، مواد غذایی، کاغذ، پلاستیک و فرش و موکت استفاده می شود.

واترجت ساینده برای برش مواد سخت تر مانند فلز، سرامیک، سنگ، چوب و شیشه استفاده می شود.
ساینده های واترجت به طور معمول ازشنهای مخصوص (گارنت) ساخته شده اند، با اندازه دانه در محدوده ۵۰ تا ۲۲۰ مش، هر چند سایز ۸۰ رایج ترین آنهاست. بسیاری از دستگاه های جت آب قادر به تعویض از برش جت آب خالص به برش جت آب ساینده هستند زیرا ساختار آنها چند بعدی است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان