سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلایل کاهش نرخ دلار از نگاه یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه
#1
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اعمال سیاست‌هایی جهت تثبیت نرخ ارز تاکید کرد و گفت که کاهش یا افزایش نرخ ارز هر دو به ضرر دولت است.
علی کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کاهش نرخ دلار نشان داد که تحلیل‌ها در مورد حباب قیمت درست بوده است. در آن شرایط طلا فروشان و صرافان کمترین خرید و فروش را داشتند. در حالی که افزایش قیمت‌ها نیز عمدتا جنبه‌ی روانی داشت.
وی افزود:‌ در ماههای گذشته افزایش نرخ ارز شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرد اما تجارت و خرید و فروش به حداقل رسیده بود و بیشتر شاهد دلال‌بازی بودیم.
نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با بیان این که اعمال برنامه‌های تاثیرگذار موجب از بین رفتن حباب قیمت‌ها در بازار ارز شد، افزود: البته این سیاست دیر هنگام بود و باید زودتر اعمال می‌شد.
این نماینده اصلاح طلب مجلس تفاوت حضور ایران و آمریکا در سازمان ملل، دیدارهای دیپلماتیک ایران با کشورهای تراز اول در حاشیه اجلاس سازمان ملل، نشست وزیر امور خارجه و اعمال سیاست‌های معقولانه از سوی بانک مرکزی را از جمله دلایل کاهش نرخ دلار عنوان کرد و گفت: با فعال شدن صرافی‌ها ثبت سفارش و فراهم شدن شرایط ترخیص اجناس از گمرک روندی به وجود آمد که موجب از بین رفتن حباب قیمت ها شد و امیدواریم در ادامه هم سیاست‌ها و برنامه‌هایی در پیش گرفته شود که به تثبیت نرخ ارز بینجامد.
کاظمی معرفی گزینه‌های توانمند از سوی دولت برای وزارت‌خانه‌های کار و اقتصاد را در تثبیت شرایط اقتصادی موثر دانست و گفت: اگر افرادی توانمند در این دو وزارت‌خانه سر کار بیایند شاهد ایجاد همصدایی در دولت، تثبیت و حتی کاهش نرخ ارز خواهیم بود.
وی در پایان بر لزوم وجود ثبات در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: تاجر و تولید کننده ما نیاز به ثبات دارد و قطعا بالا رفتن و پایین آمدن نرخ ارز هر دو به ضرر کشور خواهد بود.

منبع:ایسنا 10مهر97


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان