سلام دنیا!
این یک پلاگین نمونه برای سیستم امتیازات هست که متنی را در تمام صفحات انجمن شما نمایش می‌دهد.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنفیدور Confidor
#1
کنفیدور حشره کش تماسی گوارشی و سیستمیک از گروه کلرونیکوتینیل می باشد.کنفیدور Confidor یا ایمیداکلوپرید Imidacloprid از طریق بافتهای برگ،ساقه و ریشه جذب و با جریان شیره گیاهی به همه نقاط گیاه منتقل می شود و آفتها را از بین می برد.کنفیدور Confidor را می توان بصورت محلول پاشی،تزریق به ساقه،مالیدن روی ساقه،در آبیاری(جذب از ریشه)،در خاک(فرمولاسیون گرانول) و ضد عفوتی بذر استفاده نمود.نحوه و میزان مصرف باید توسط گیاه پزشک و متخصص تعیین گردد.مثلا دراستفاده بصورت محلول در آبیاری باید میزان مصرف بصورت دقیق تعیین گردد تا موثر واقع گردد.
این حشره کش علاوه بر آفتهای مکنده روی برخی آفتهای جونده نیز موثر می باشد.بعلت نحوه اثر متفاوت با سایر حشره کشها ، این حشره کش روی نژادهای جدید و مقاوم آفات بویژه حشراتی که در برابر سموم فسفره آلی مقاوم شده اند نیز موثر است.کنفیدور با اختلال در سیستم عصبی حشرات موجب نابودی آنها می گردد.
در صورتی که به اندازه تعیین شده استفاده گردد هیچگونه زردی یا سوختگی در گیاه ایجاد نمی نماید.

موارد مصرف: پسیل پسته , شته توتون و پنبه , پروانه مینوز در خزانه و . . .
کنفیدور برای انسان و دام خطرناک است و ماده موثر آن حاوی 350 میلی لیتر ایمیداکلوپرید در لیتر بصورت سوسپانسیون درجه سمیت از نظر WHO به کلاس 11 ( سمی و زیان آور ) هنگام استفاده موارد ایمنی در مورد استفاده از سموم مانند استفاده از لباس مخصوص،ماسک،عینک،چکمه و ... رعایت گردد.


نام عمومی : ایمیداکلوپرید SC 35%
IRAc=4A
درجه سمیت : Acute oral LD50 for rat = 450mg/kg
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان